Vážení čtenáři, The Student Times už Vás informovaly o celé řadě letních škol a stáží - jaké možnosti, výhody a nevýhody tyto programy nabízí, i o tom, jaké nové obzory se jejich absolventům nabízí. TST si ale kladou za cíl nebýt pouze informačním médiem a snaží se svým čtenářům daná témata co nejvíce přiblížit. Nabídnout různé úhly pohledu a poskytovat další zajímavé příspěvky do celkové mozaiky znalostí. Proto ani nyní nezůstaneme u pouhých faktů a informace ze světa studijních pobytů, stáží a letních škol doplníme o pravidelné rozhovory se studenty, kteří s nimi mají osobní zkušenosti.

Osobní zážitky – nejlepší zdroje informací

 Přemýšleli jste už někdy o tom, že se zúčastníte letní školy nebo stáže? Pak Vás jistě společně s touto myšlenkou napadla řada otázek. Kam se vydat? Jak bude vše probíhat? Vrátí se mi vynaložené úsilí a finance v podobě nových vědomostí a zkušeností? Co očekávat? Na co se připravit? I na tyto a další otázky budou vybraní studenti, účastníci těchto projektů, odpovídat.

V rámci stálého seriálu Vám redakce TST zprostředkuje osobní zkušenosti studentů z jejich studijních a pracovních cest. Každý měsíc se tedy můžete těšit na dva rozhovory, jeden ze světa zahraničních stáží, druhý přibližující letní školy. Věříme, že Vás prostřednictvím těchto rozhovorů blíže seznámíme s detaily a zajímavostmi, o kterých se z jiných textů nedozvíte a třeba to budou právě zážitky druhých, které Vás inspirují k vlastní studijní či pracovní cestě do zahraničí nebo k účasti na letní vzdělávacím programu. Není totiž lepších zdrojů informací, než právě osobní zkušenosti ostatních.

Už v únoru se můžete těšit na rozhovor s Arankou Hruškovou, která se podělí o své zážitky z matematického campu SUMaC na Stanfordu. Pro další sérii rozhovorů chystáme mimo jiné i interview s Barborou Goláňovou, jež se zúčastnila stáže ve Foru 2000.